Директор Школи “Гарант” Гоголь В.В. про оптимальний вік для початку вивчення іноземної мови

8 Вересень 2015

Нині немає однозначної відповіді на це запитання. Дехто вважає, що починати вивчення іноземних мов варто з початком навчання у школі, хтось - що в дорослому віці, а хтось починає давати знання своїм дітям уже з трьох років.
Чим молодша дитина, тим менше протесту виникає в неї проти навчання. Коли хлопчик чи дівчинка приходять до першого класу, і дізнаються, що будуть вивчати і українську, і російську, і англійську мови, у них не виникає запитань - значить так потрібно.

У наш час батьки таким чином намагаються налаштувати своїх дітей з раннього дитинства. І вже з трьох-чотирьох років віддають на навчання за певними напрямками. Ніхто не скаже, що це шкідливо. Навпаки, почавши навчатися в ранньому віці, малеча буде краще розвиватися і сприймати навчання без будь-якого опору. Головне, не надто завантажувати дітей. Нехай вони відвідують спеціалізовані школи, де заняття проходять в ігровому варіанті.

Наприклад, педагоги нашої школи під час занять із малечею використовують диски зі спеціальними програмами. На мультимедійній дошці з’являється випадкова буква, і учні її запам’ятовують. Таких методів і програм нині вдосталь, адже сучасна освіта грунтується на інтерактивних методах навчання. Дитині необов'язково до вступу в перший клас знати весь англійський алфавіт. Це для неї заскладно. З нею можна вивчити кілька пісеньок, невелику кількість іноземних слів та літер. Головне не те, аби побільше знань втиснути в неадаптовані дитячі мізки, а те, аби розвинути добре сприйняття іноземної мови надалі. Елементи англійської мови можна вивчати вже в садочку, але грунтовним вивченням варто зайнятися з початком навчання у школі.