• Головна
  • Напрямок "Інформаційні технології"

Напрямок "Інформаційні технології"

Напрямок «Інформаційні технології»

… буде цікавим для тих, хто вирішив стати майстром у роботі з більш ніж 20-тьма комп’ютерними програмами, поглиблене вивчення яких проходить у школі «Гарант».

Курс відвідують:

- учні, які ще не вивчали інформатику за шкільною програмою і роблять перші ознайомлювальні кроки в світі комп’ютерних технологій;

- учні, що бажають поглибити, закріпити чи суттєво доповнити шкільні знання комп’ютерних програм;

- учителі, яким потрібно здобути або поглибити знання комп’ютерних програм, що необхідні їм для професійної діяльності;

- усі, хто бажає оволодіти грунтовними теоретичними знаннями та набути практичних навичок володіння комп’ютером, його операційною системою, типовими офісними програмами загального чи спеціального користування.

Навчальна програма поділяється на курси:

«Комп'ютерна азбука» – підготовчий курс для дітей, які лише ознайомлюються з електронним помічником.

«Microsoft Windows» – вивчення відповідної операційної системи лінії Windows NT від компанії Microsoft. Курс складається з трьох частин: будова комп’ютера, основи роботи в операційній системі Windows, установка і налаштування Windows. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Microsoft Word» – робота з текстовим редактором, що призначений для виконання процесів обробки текстів. Курс охоплює теми з набору й верстки текстів, перевірки орфографії, роботи з таблицями, вставки в тексти графіки, друкування текстів та ін. З переліком тем ознайомтеся тут.

«Microsoft Excel» – опрацювання програми для створення таблиць, обчислень та аналізу даних. Курс включає розгляд процесу створення та керування робочими книгами введення даних і операцій з ними; роботу з формулами й форматуванням даних, з таблицями та діаграмами. Перелік тем перегляньте тут.

«Microsoft Access» – вивчення програми, що дозволяє обробляти різні дані та керувати ними у роботі з великим обсягом інформації. Включає розгляд варіантів створення таблиць, списків, зв’язків між ними, можливості фільтрування даних, створення запитів, звітів та ін. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Microsoft Power Point» – оволодіння графічним пакетом для підготовки презентацій та слайд-фільмів. Включає розгляд функцій для роботи з текстом, засобів для малювання, побудови діаграм, широкого набору стандартних ілюстрацій та ін. З переліком тем ознайомлюйтесь тут.

«Microsoft Publisher» – засвоєння програми для створення, оформлення та публікації високоякісних документів. Розглядається розробка візитних карток, календарів, брошур, різноманітних форм та простих сайтів. Перелік тем перегляньте тут.

«Windows Movie Maker» – опрацювання програми для створення/редагування відео. Використовуючи різноманітні нескладні відеоефекти та функції програми, учні навчаються здійснювати нескладний монтаж будь-якого відео. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Adobe Photoshop» – робота з графічним редактором, що дозволяє створювати нові зображення та редагувати існуючі графічні файли. Курс включає розгляд створення фотореалістичних зображень, роботу з кольоровими зісканованими зображеннями, ретушування, кольорокорекцію, колажування, трансформацію та ін. З переліком тем ознайомлюйтесь тут.

«GIMP» – засвоєння потужного і багатоцільового графічного редактора, що наразі є найбільш оптимальною, а головне - безкоштовною альтернативою Adobe Photoshop. Аби опанувати цей графічний редактор, потрібен час, але, як тільки учень ознайомиться з його можливостями, зможе вирішувати прості завдання за лічені хвилини. Перелік тем перегляньте тут.

«CorelDRAW» – оволодіння програмою для створення графічних об’єктів у форматі векторної графіки та роботи з ними. Включає роботу з різноманітними інструментами програми: малюванням та заливкою, копіюванням, об’єднанням та групуванням об’єктів, застосуванням спеціальних ефектів та ін. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Inkscape» – опанування векторного графічного редактора, що розрахований на створення художніх і технічних ілюстрацій. Робота з відкритим форматом SVG, розвиненим консорціумом W3C. Формат SVG дозволяє створювати ілюстрації різного типу, в тому числі анімовані. Оскільки SVG заснований на мові розмітки XML, до нього можна писати розширення, чим автори Inkscape і користуються. З переліком тем ознайомлюйтесь тут.

«Macromedia Flash» – засвоєння програми, що дозволяє розробляти інтерактивні мультимедійні продукти. Учні розглядають створення простих веб-сайтів, презентацій, банерів та мультфільмів. Перегляньте перелік тем тут.

«Мова HTML» – вивчення стандартної мови розмітки веб-сторінок в Інтернеті, що використовується для опису вмісту і параметрів візуального форматування Web-сторінок. На уроках учні розглядають засоби створення HTML-документів, створюють власні веб-сторінки. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Internet» – опанування всесвітнього інформаційного ресурсу. Програма курсу включає розгляд принципів функціонування та можливостей роботи в Інтернеті, способів підключення до мережі, ознайомлення з Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox та іншими програмними модулями, надсилання повідомлень, пошуку інформації, та ін. З переліком тем ознайомлюйтесь тут.

«Sony Vegas» – засвоєння професійної програми для роботи з відео. Учні розглядають способи  здійснення відеомонтажу будь-якої складності, вивчають різноманітні ефекти і функції для реставрації відео та звуку. Для перегляду тем занять натисніть тут.

«3dsMAX» – робота з повнофункціональною професійною програмною системою для створення і редагування тривимірної графіки та анімації, що містить найсучасніші засоби для художників, а також фахівців у галузі мультимедіа. З переліком тем можна ознайомитися тут.

«Wavelab» – опанування програми для редагування стерео і мультиканального аудіо, мастерингу, прожигу CD/DVD та створення Audio CD або DVD з найвищою якістю звуку. Wavelab надає можливості для створення звуку, семплів, радіопередач та комп'ютерних телефонних додатків. Усе це робить програму однією з кращих для обробки аудіо. Перегляньте теми уроків тут.

«PRO100» – вивчення програми для дизайну меблів та інтер'єрів. Ця програма більш гнучка, ніж інші меблеві програми, має чудову 3D-візуалізацію. З переліком тем ознайомтеся тут.

«OpenOffice» – засвоєння пакету безкоштовних офісних програм для роботи з текстовими документами, базами данних, малюнками та електронними таблицями. Для перегляду тем натисніть тут.

«Linux» – вивчення безкоштовних операційних систем, що основані на UNIX-ядрі. Linux є третьою за популярністю операційною системою серед існуючих. Такі операційні системи користуються великим попитом в організаціях, оскільки не потрібно купувати ліцензію для їх використання. З переліком тем можна ознайомитися тут.

Ми прагнемо, аби юні комп’ютерні генії знайшли в нашій школі відповіді на свої непрості запитання, тому навчальна програма нашої школи постійно поповнюється новими курсами.

Отож, обирайте курс та розпочинайте навчання!