Цікаво знати

Чому курсор миші нахилений на 45 °?
16 Січень 2015

Відвідувач нашої школи задав на перший погляд дивне питання: а чому всі курсори у всіх операційних системах трошки «криві», тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому, курсор не розташовується вертикально, адже це найбільш зручно для виділення тексту та інших завдань?

Відповідь на це питання дає викладач з інформаційних технологій Професійної комп'ютерної школи Гарант, добре знайомий з історією комп'ютерної техніки. Він підтверджує, що винахідник миші Дуглас Енгельбарт дійсно зображав курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення (див. Скріншот вгорі).

Однак, графічний інтерфейс операційної системи на практиці першою в світі реалізувала компанія Xerox, а саме - її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний в документі від 1981, який перераховує характеристики XEROX PARC, першого в історії комп'ютера з графічним інтерфейсом.

При проектуванні цієї машини виявилося, що через низький дозвіл дисплеїв того часу неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір покажчика, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45 °.

Минуло понад 30 років, з'явилися дисплеї високого дозволу, але традиція зображати курсор нахиленим на   45 ° збереглася.